منظور از سرور فیزیکی و سرور مجازی چیست و چه تفاوت‌ هایی باهم دارند؟

    اگر تا به حال در اطراف افرادی که در حوزه اینترپرایز فعالیت می‌کنند، بوده‌اید، احتمالاً کلمه "سرور" را به کرات شنیده‌اید. اما برای کسی که با کامپیوتر سرو کار ندارد درک این کلمه می‌تواند سخت باشد. حال سوال اصلی اینجاست سرور چیست؟ و چه کاری انجام می‌دهد؟ تفاوت سرور فیزیکی و مجازی چیست؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید:   سرور چیست؟ سرور یک برنامه یا …
ادامه مطلب

کانفیگ پیشنهادی DL360 GEN10 8SFF

این ویدئو به معرفی یکی از کانفیگ‌های پیشنهادی سرور DL360 GEN10 پرداخته است این کانفیگ پیشنهادی دارای شاسی 8SFF است که توسط کمپانی HPE ارائه شده است. جهت آشنایی بیشتر با این نوع کانفینگ ما را در این ویدئو دنبال کنید.
ادامه مطلب

کانفیگ پیشنهادی DL360 GEN10 4LFF

این ویدئو به معرفی یکی از کانفیگ‌های پیشنهادی سرور DL360 GEN10 پرداخته است این کانفیگ پیشنهادی دارای شاسی 4LFF است که توسط کمپانی HPE ارائه شده است. جهت آشنایی بیشتر با این نوع کانفینگ ما را در این ویدئو دنبال کنید.
ادامه مطلب

خرید سرور DL360 از شرکت دالمن افزار پارسه

سرور DL360 Gen10 سروری از خانواده Proliantهای کمپانی HPE است. این سرور با فرم فکتور تک یونیتی (1U) سروری قدرتمند و انعطاف‌پذیر است که امنیت و سرعت بی‌نظیری را ارائه می‌دهد. همچنین کارایی و عملکرد بسیار بالا در کنار ارتقاپذیری سخت‌افزار این سرور را برای هر کسب و کار و هر سازمانی مناسب کرده است. لازم به ذکر است که در سرورها تعداد هسته‌های بیشتر به معنی پشتیبانی از ماشین‌های مجازی یا کانتینرهای بیشتر است. سرور انعطاف‌پذیر DL360 Gen10 دربهترین حالت دارای دو پردازنده در مجموع 56 هسته‌ای است و تا 3 ترابایت حافظه را پشتیبانی می‌کند.
ادامه مطلب

محاسبات پیچیده با HPC

در واقع HPC مخفف کلمه High-Performance Computing است این عبارت به محاسبات پیچیده یا پردازش‌ها با سرعت بالا در چندین سرور به صورت موازی اشاره دارد. این گروه از سرورها اغلب به عنوان یک خوشه یا کلاستر (HPC cluster) شناخته می‌شوند.
ادامه مطلب

امکان رایانش ابری با سرورهای HPE Synergy

سرور HPE Synergy یک زیرساخت قابل ترکیب، هوشمند و منفرد است که درون خود از لینک‌های مدیریتی و توسعه‌پذیر بهره گرفته است. در واقع Synergyها با قابلیت پشتیبانی از تیغه‌های Blad امکان رایانش ابری قدرتمند را برای شما فراهم خواهند کرد.
ادامه مطلب

تکنولوژی HPE Smart Memory

Smart Memory یک تکنولوژی مربوط به محصولات شرکت HPE است. در واقع تکنولوژی HPE Smart Memory برای آن دسته از مشتریانی مناسب است که می‌خواهند پس از خرید از این قضیه مطمئن باشند که واقعاً حافظه مناسب HPE را خریداری کرده‌اند و کارایی مناسب برای سرورهای HPE را دارد و یا اینکه اگر در آینده نیاز به توسعه سیستم خود داشته باشند به مشکل بر نخورند، این ویژگی از طریق سیستم HP Active Health امکان‌پذیر است.
ادامه مطلب

فناوری Intel Optane

بسیاری از کاربران از ترکیب دو نوع حافظۀ SSD و HDD در کنار یکدیگر استفاده می‌کنند؛ به طور کلی هنگامی که صحبت از نوع حافظه باشد دو معیار سرعت و فضای ذخیره‌سازی مهم‌ترین مسائلی هستند که باید یکی از آن‌ها را در اولویت قرار دهید.
ادامه مطلب

معماری داخلی SSDها

تصور کنید شما می‌خواهید تمام ویدیوها و عکس‌هایی که در تمام طول عمرتان دیده‌اید را روی یک درایو حالت جامد ذخیره کنید. برای این کار شما باید از یک SSD سطح بالا تقریبا در حد 30TB استفاده کنید. اما شما می‌دانید که SSDها چگونه این حجم از اطلاعات را سازماندهی می‌کنند؟ آیا به طور کلی با نحوه عملکرد SSDها و به طور خاص با نحوه عملکرد 3D NAND آشنایی دارید؟ 
ادامه مطلب

معماری اینتل با نام AMX

AMX یک بلوک سخت‌افزاری در Sapphire Rapids CPU است. AMX بر اساس مفهوم " tiles" ساخته شده و به عنوان مجموعه‌ای از رجیسترهای دو بعدی برای نمایش تصویر حافظه بزرگتر و شتاب دهنده‌هایی ساخته شده است که می‌توانند روی tiles مذکور کار کنند. اجرای اولیه AMX بر روی BFloat16 ،TILE و INT8 متمرکز شده است در حالی که طراحی این مدل در آینده هم قابل توسعه است.
ادامه مطلب
سبد خرید