لوگوی شرکت سامسونگ

شرکت سامسونگ (SAMSUNG) از گذشته تا امروز​​​​​​​

شرکت سامسونگ (SAMSUNG) یک شرکت صادراتی، تجاری است که فعالیت خود را در سال 1938 در کره با 40 کارمند آغاز کرد. بنیانگذار شرکت سامسونگ شخصی به نام لی بیونگ چول (Lee Byung-Chul) است. شرکت SAMSUNG ابتدا فعالیت خود را با فروش ماهی، میوه‌ و سبزیجات به چین آغاز کرد. از سال 1951 تا سال 1969 در زمینه‌های مختلفی از جمله شیرینی‌پزی و سایر صنایع مالی، رسانه‌ای، مواد شیمیایی و کشتی‌سازی هم فعالیت داشت. اما فعالیت اصلی خود را در زمینه‌ الکترونیک از سال 1969 آغاز کرد. که معروف‌ترین آن‌ها تلویزیون، تلفن‌های همراه، رادیو، اجزای رایانه و سایر دستگاه‌های الکترونیکی بود.

سامسونگ از کجا شروع کرد؟
مدیر شرکت سامسونگ
ساختمان قدیم و جدید شرکت سامسونگ
اولین محصول شرکت سامسونگ

در یک برهه‌ زمانی اکثر مشاغل کره‌ای ضعیف شدند و این ضربه به شرکت سامسونگ هم وارد شد همین امر باعث شد که برای تسویه‌ بدهی مشاغل‌شان را بفروشند. اما صنعت الکترونیکی‌شان آن‌ها را از این معضل نجات داد و رشد خود را ادامه دادند.
بعد از آن سبک‌ترین تلفن‌های همراه عصر خود را با نام SGH 800 تولید کردند. با رشد صنعت ساخت فیلم  شرکت SAMSUNG تلفن‌های دوربین‌دار را روانه بازار کرد.
سامسونگ‌ الکترونیک نیمی از شعب فعال تولید کننده نیمه هادی در کشور کره را خریداری کرد همین حرکت باعث شد که این شرکت در اواخر دهه‌ 70 و اوایل دهه‌ 80 مقام پیشروترین تولید‌کننده الکترونیک در کشور را کسب کنند و در همین راستا توانست از غول بزرگ تولیدکننده تراشه یعنی شرکت اینتل هم پیشی بگیرد.
در حال حاضر شاهد تولید محصولات شرکت سامسونگ از جمله LCD، مانیتورها، گوشی‌های سری گلکسی و رایانه‌ها‌ی لوحی با نام تبلت هستیم. برند سامسونگ یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین برندهای تولید کننده تلفن همراه و لوازم الکترونیکی در جهان است. شرکت سامسونگ همچنین در زمینه تولید محصولاتی از قبیل اس‌اس‌دی‌های دیتا‌سنتر (SSD Datacenter)، اس‌اس‌دی‌های اینترپرایز (SSD Enterprise) و ماژول‌های حافظه (memory modules) فعالیت می‌کند.

* خوب است بدانید که واژه‌ سامسونگ از دو کلمه‌ مجزا سام و سونگ تشکیل شده که سام به معنی سه و سونگ به معنی ستاره در زبان کره‌ای است و ستاره نماد جاودانگی و قدرت است.       ​​​​​​​

اولین محصولی که شرکت سامسونگ تولید کرد تلویزیون‌های سیاه‌ و سفید بود.    ​​​​​​​

در ابتدا سامسونگ از یک فروشگاه ویترینی شروع به‌ کار کرد و به یک کارخانه‌ بزرگ تبدیل شد.​​​​​​​

محصولات

سبد خرید